Optymalizacja wysokości masztów pod radiolinię.
Maszty kratownicowe i praca z aluminium to nasza specjalność

Optymalizacja wysokości masztów pod radiolinię.

Zadanie – zaprojektować sieć.

Przy projektowaniu radiolinii kluczową sprawą jest zapewnienie jakości połączenia pomiędzy jej punktami. W praktyce sprowadza się to do zapewnienia widoczności pomiędzy antenami, oraz pewnej wolnej od przeszkód wrzecionowatej przestrzeni między nimi zwanej strefą Fresnela (więcej w naszym FAQ). Drugą sprawą jest ekonomika która każe wynaczyć najniższą konieczną wysokość masztów lub wież która zapewni niezakłóconą widoczność. W rozwiązaniu obu problemów możmy pomóc.

Jak to działa?

Projektowanie sieci w początkowym etapie wykonuje się z map wysokościowych. Założenia poczynione za biurkiem należy zweryfikować w terenie i to jest istotą naszej oferty. Widoczność jest weryfikowana za pomocą dwóch latających obiektów – w lokalizacji pierwotnej drona z kamerą wysokiej rozdzielczości i teleobiektywem w drugiej zaś zestawu balonów meteorologiczncyh wypełnionych helem. Kierując się na azymut wyznaczony z mapy wykonujemy serię zdjęć dla różnych wysokości zestawów balonów. Analiza zdjęć pozwala ocenić minimalną wysokość masztu abonenckiego zapewniającą poprawną łączność.

Wymagania techniczne?

Obecnie wdrożona usługa pozwala na skuteczne pomiary do 12 km. Wymagana jest dobra, bezdeszczowa i bezwietrzna pogoda, temperatura powyżej -10 C.

Cena?

Pomiar jest mocno zindywidualizowany i dla różnych obszarów prędkość jego wykonywania jest różna. Przeciętnie w dzień pracy jesteśmy w stanie zweryfikować około 6 lokalizacji (zakładając odległość 10 km między punktami sieci). Dzień pomiarowy kosztuje 3 200 PLN netto (wraz z raportem i analizą danych) plus koszt dojazdu ekipy na miejsce.

 

 

Otwórz rozmowę
Potrzebujesz wsparcia?
Scan the code
Zespół Wsparcia AluPro
Witaj 👋
W czym możemy Ci dzisiaj pomóc?!