Śruby gruntowe wysokiej nośności – świetny sposób na tanie fundamentowanie
Maszty kratownicowe i praca z aluminium to nasza specjalność

Alupro poświęca wiele czasu instalacjom swoich konstrukcji u Klientów. Stale szukamy dróg pozwalających robić rzeczy łatwiej, taniej, sprawniej i mądrzej. W procesie wykonawczym zwróciliśmy uwagę na kwestie fundamentowania – gdyż z różnych przyczyn kosztuje ono więcej czasu i  pieniędzy niż buć może powinno. 

Konstrukcje posadowione na gruncie wymagają fundamentowania, co bywa kłopotliwe. Fundamenty betonowe lane są dość kosztowne i wymagają czasu by związać, fundamenty betonowe prefabrykowane są pozbawione tej wady, niemniej wymagają dojazdu co najmniej koparki i samochodu dostawczego który przywiezie „grzybki” na plac budowy. A co jeśli miejsce instalacji uniemożliwia jego wjazd?. Najmniej kłopotliwym rozwiązaniem wydają się stalowe kotwy gruntowe – tutaj w zasadzie pozostaje tylko koparka… niemniej w przypadku pewnych gatunków gleby kotwę należy zaspać gruntem wymienionym. Pojawia się problem dowozu i kosztu wywrotki piachu. Tak czy inaczej fundamentowanie oznacza dla nas spory koszt i uzależnienie od firm zewnętrznych (prace ziemne) i mocno komplikuje logistykę.

W czasie instalacji zagranicznych mieliśmy okazję zapoznać się z techniką fundamentowania konstrukcji za pomocą śrub gruntowych. Niewielkie wieże (konkretnie model T1000-16)  kotwiliśmy tą techniką w górzystym terenie, gdzie mimo narażenia na porywisty wiatr stoją od kilku sezonów nie zagrożone.

Postanowiliśmy technikę przenieść na rynek krajowy. Wykonaliśmy prototyp śrub i z powodzeniem przetestowaliśmy w działaniu. Nasze testy wykazały odporność na wyrywanie w pionie dla śruby 1,8 metra długości na poziomie przynajmniej 5-ciu ton (40 cm czarnoziemu, niżej piaski rzeczne różnych frakcji).

Zapraszamy zainteresowanych Klientów do wspólnych testów powyższego rozwiązania. Jeśli uzyskamy pozytywne wyniki z instalacji przeprowadzonych w Polsce i w oparciu o śruby produkcji AluPro  – wprowadzimy ten sposób fundamentowania do stałej oferty.

Właśnie rozpoczęliśmy testy serii o długości 2 metrów, rura fi 76 mm. Poniżej zdjęcia serii próbnej

Ceny netto, NIE zawierają podatku VAT.

W związku z dynamicznymi zmianami cen metali

wszystkie ceny na stronie wymagają potwierdzenia aktualną ofertą

Otwórz rozmowę
Potrzebujesz wsparcia?
Scan the code
Zespół Wsparcia AluPro
Witaj 👋
W czym możemy Ci dzisiaj pomóc?!