AluPro to wiodący dostawca masztów i wież w Polsce.

Od 15 lat budujemy telekomunikację polski z naszymi klientami. Specjalizujemy się w budowie aluminiowych masztów i wież dla sektora WISP, GSM, Kolejowego oraz Służb Mundurowych.

Dowiedz się więcej →

KIM JESTEŚMY

Czemu warto nam zaufać?

AluPro to przede wszystkim ludzie i stojące za nimi umiejętności. Zespół buduje inżynier Politechniki Warszawskiej – Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, specjalista od biznesu, magister Uniwersytetu Warszawskiego i inżynier budownictwa lądowego po Politechnice Gdańskiej. Wykształcenie specjalistyczne i doświadczenie w produkcji powoduje że nasze wyroby są szczególnie dobre.

AluPro nie istniałoby bez naszych pracowników – ślusarzy, spawaczy, instalatorów. Kadra produkcyjna podlega precyzyjnej selekcji. Ci którzy dołączają do zespołu zaś przechodzą szkolenia. Wszyscy spawacze posiadają egzaminy TUV.

Dariusz Wojciechowski - Właściciel
Dariusz Wojciechowski – Właściciel

Nasze najnowsze produkty

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Jesteśmy specjalistami w
produkcji aluminiowej

Maszty i Wieże

Produkujemy maszty radiowe, wieże radiowe i maszty pomiarowe do 160 metrów wysokości. Produkujemy w stali i aluminium. Ofertę rozpoczynają ekonomiczne konstrukcje serii M400 i kończą komfortowe M1000. Wszyskie produkty mogą zostać przystosowane do odpowiedniej strefy wiatrowej i planowanego obciążenia powierzchnią anten

Dowiedz się więcej →

Instalacja w Terenie

Zajmujemy się instalacją naszych produktów, podstawowymi pracami wysokościowymi, instalacją anten i okablowaniem. Serwisujemy maszty produkcji AluPro jak i innych wytwórców w ramach serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego

Dowiedz się więcej→

Estrada i Targi

Projektujemy i produkujemy kratownice estradowe, systemy dźwigów, bram, uchwytów. Nasze wyroby są kompatybilne z systemami połączeń Milos Prolyte, jak i EuroTruss, GlobalTruss czy AluStage. Dopasowujemy się do już posiadanego przez naszych Klientów rozwiązania. Specjalizujemy się w systemach dopasowanych do zadanego wnętrza (rozwiązania “na miarę” – kluby, dyskoteki).

Dowiedz się więcej →

Biuro Projektowe

Zajmujemy się projektowaniem konstrukcji kratownicowych na zamówienie, współpracujemy z biurami projektowymi. W dzisiejszym złożonym świecie specjalizacja staje się coraz ważniejsza. Nasi partnerzy mogą sięgnąć po naszą wieloletnią ekspertyzę w dziedzinie projektowania i budowy masztów oraz wież telekomunikacyjnych. Udostępniamy bazę setek gotowych projektów, przygotowujemy rozwiązania specjalistyczne. Projektujesz a Twój projekt wymaga infrastruktury masztowej? Skontaktuj się koniecznie.

Dowiedz się więcej →

Michał Kubiak - Właściciel

AluPro to indywidualne podejście do Klienta

Wyróżnikiem AluPro na tle innych firm jest bliski kontakt Klientów z osobami decyzyjnymi w firmie. Nie zatrudniamy zbyt wielu handlowców – jako właściciele AluPro uważamy że budowanie długofalowych relacji handlowych leży u podstaw naszych zadań i ma priorytet. Cieszymy się gdy nasze produkty rozwiązują unikalne problemy firm dla których pracujemy. Naszą supermocą jest możliwoć dopasowania dowolnego produktu do specyfikacji klienta, nawet w małych seriach.

Co nas zatem wyróżnia?

KONTROLA JAKOŚCI I PROCEDURY

Ufamy naszemu procesowi
kontroli produkcji

1.


Przechowanie nieprzetworzonego aluminium

Każda dostawa z odlewni aluminium różni się specyfikacją materiału (np. wytrzymałością na rozciąganie metalu). Aby móc śledzić problemy (np niezgodność opisu z gatunkiem), te partie materiału muszą być oddzielone i odpowiednio oznakowane.

  • Używamy trzech oddzielnych obszarów magazynowych, aby przechowywać osobno aluminium typu AW6082, AW6060 i AW6063.
  • W każdym obszarze znajdują się półki, które oddzielają różne dostawy.

2.


Kontrola procesu spawania

Jakość spawania jest kluczowa dla bezpieczeństwa produktu. Spawacze muszą być świadomi instrukcji spawania dla każdego produktu, muszą być nadzorowani, a spawy muszą być ostatecznie sprawdzane. Podczas obróbki metalu, rodzaje aluminium nie mogą być mieszane losowo, ponieważ nie wszystkie gatunki dobrze się łączą.

  • Każdy produkt ma dostępne instrukcje spawania na stanowisku spawalniczym.
  • Hierarchia pracowników ułatwia kontrolę i korektę.
  • Około 30% każdej partii produktów przechodzi kontrolę wizualną zgodnie ze specyfikacją TUV VT2.

3.


Projektowanie zgodnie z Eurokodem

Innym ważnym czynnikiem bezpieczeństwa jest sam projekt. Wszystkie nasze projekty przechodzą obliczenia statyczne i weryfikację przez inżyniera z uprawnieniami budowlanymi bez ograniczeń.
Nasze projekty są zgdonie w pełni z obowiązującymi normami PN/EN i Eurokodem. Do wyrobów załączamy stosowne Deklaracje Zgodności

  • Wszystkie projekty są wykonywane w środowisku 3D CAD.
  • Wszystkie nasze projekty przechodzą analizę w Autodesk Robot i analizę MES.
  • Na życzenie Altruss może dostarczyć wszystkie obliczenia na potrzeby procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę w większości państw członkowskich UE.

15 lat w biznesie produkcji aluminiowej

350+

Obłużonych klientów rocznie

430

Projektów zrealizowanych w PL i UE

22

Kraje w których pracują nasze maszty

W OCZACH NASZYCH KLIENTÓW

Co o nas mówią

“AluPro to sprawdzony partner na rynku usług produkcyjnych. Ich maszty wyróżniają się jakością spawów. To dobry sprzęt na lata, wykonany bez zbędnych oszczędności czy “skrótów”. Instalujemy maszty Alupro od dawna i dzięki tej współpracy odsetek reklamacji jest znikomy “

Mirosław Szabucki

Masztpol ・ Właściciel

“Sieć Sochocin NET powstała prawie w całości na wyrobach AluPro. Pierwsze ich maszty zainstalowałem w 2014 roku i dziś, 10 lat później, wciąż służą bezproblemowo. Jakość daje mi spokojną głowę. Nie ma nic gorszego w biznesie niż łatanie sieci po wiosennych wichurach.”

Adam Bugajewski

Sochocin Net ・Właściciel

NASZE NAJNOWSZE INSTALACJE

Maszty Balastowe Lotnisko Modlin

AluPro sfinalizowało zlecenie dla lotniska w Modlinie na instalację dwóch masztów balastowych kratownicowych. Wymogiem technicznym był ograniczony nacisk na jednostę powierzchni – poradziliśmy dobie z tym stosując jako balast płyty chodnikowe rozłożone po znacznej powierzchni dachu hali stalowej

Wzmocniona wersja wieży T1000-15 na rynek niemiecki

Przygotowaliśmy serię wież T1000-15 specjalnie przygotowaną do pracy w warunkach górskich w Tyrolu, wytrzymają oblodzenie do 12 cm oraz napór wiatru odpowiadający 3 strefie wiatrowej

Maszt stalowy lakierowany na budynku Policji w Płocku

Wyprodukowaliśmy i zainstalowaliśmy dwa maszty stalowe jako podwykonawca firmy budowlanej Winnicki. Konstrukcje ocynkowano ogniowo i polakierowano na szaro – RAL zgodny z elewacją gotowego już budynku. Maszty wraz z architekturą budynku prezentowały się bardzo estetycznie

Wieża kontroli lotów Szymany

AluPro miało przyjemność wyprodukować i zainstalować wieżę telekomunikacyjną H=16 metrów na wieży kontroli lotów lotniska Szymany. Interesujący projekt (konstrukcja szeroko wsparta na 4 “łapach”) w prestiżowym miejscu. Szerokie rozstawienie punktów kotwienia pozwoliło obniżyć reakcje na budynek znacząco oraz nawietrzność konstrukcji w stosunku do rozwiązań alternatywnych.

Maszt M1000-28 Sierpc

W grudniu 2015 ukończyliśmy instalację lakierowanego masztu kratownicowego aluminiowego M1000-28 (kolor uzgodniony z barwą elewacji). Dla nowej komendy powiatowej w Sierpcu. Maszt i budynek prezentują się szczególnie okazale.

Całkowicie rozkładana wieża T1000-9.9A

W marcu 2016 wprowadziliśmy do sprzedaży (oraz zainstalowaliśmy u pierwszego Klienta) niewielką wieżę telekomunikacyjną z drabiną serii T1000 o wysokości 10 metrów. Wyróżnikiem konstrukcji jest niespotykana wygoda i rozmiar transportowy. Całą wieżę można złożyć do 4 paczek o rozmiarze 250x40x30 cm i wadze ok. 60 kg. Kompaktowy rozmiar pozwala na łatwą wysyłkę dostępnymi systemami spedycji.

Budowa wieży oświetleniowej T500-20

Jesteśmy dumni z naszego udziału w projekcie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie dostarczyliśmy nowoczesne aluminiowe wieże oświetleniowe. Na zdjęciu widoczny jest jeden z naszych produktów przygotowany do montażu

Serwis Masztu M750 Kędzieżyn Koźle

Standardowy przegląd połączony z dokumentacją fotograficzną dla Klienta. Sprawdzamy naciąg lin, ich stan, wymieniamy liny skorodowane, wymieniamy skorodowane śruby, mniejsze ogniska korozji zabezpieczamy ocynkiem, technik bada konstrukcję wizualnie w poszukiwaniu pęknięć zmęczeniowych lub mrozowych. Maszt wymagał poprawki – spawania poprzeczki na wysokości.

Serwis masztu M1000-40

Dla Firmy AWB Net przeprowadziliśmy w sierpniu 2014 przegląd ich masztów wraz z konieczną konserwacją. Zachęcamy wszystkich właścicieli do dbania o posiadane konstrukcje – to pozwala spać spokojnie wczasie jesiennych wichur.

Serwis w Iłowej, M500-16

Dla naszego Klienta w Iłowej w lato 2014 przeprowadziliśmy serwis i przegląd całej sieci posiadanych przez nich masztów. Przegląd zgodnie z check listą przebiegł pomyślnie. Przyłożyliśmy się szczególnie do sprawdzenia uszczelnień przeciwwodnych. Na zdjęciu nowa obróbka kotwienia.

Wieża stalowa H=30 na b. małą działkę

W okolicach Gminy Szczerców dla firmy IT-Partners mieliśmy okazję zainstalować wieżę telekomunikacyjną tworzącą szczególne wyzwanie projektowe. Wieża wciśnięta pomiędzy 2 budynki mogła zająć nie więcej niż 3 metry szerokości, przy minimalnej wysokości 30 metrów. Zaprojektowaliśmy stosowne rozwiązanie w wersji stalowej, tak dobierając przekroje do mocno ograniczonej podstawy by zachować poprawną jej statykę. Powstał interesujący projekt na b. małe działki.

Najazd wyrównujący dock dla busów

W odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta opracowaliśmy system najazdu dla samochodów do 10 Ton (nacisk osi 5 ton). Celem było wyrównanie poziomów docków przeładowczych dostosowanych do naczep TIR z poziomem podłogi przeciętnego samochodu dostawczego. Rozwiązanie zaowocowało produktem który wszedł do stałej oferty AluPro.

Konstrukcja reklamowa “Deszcz Nagród”

W styczniu 2018 wspólnie z klientem firmą “Easy-Busy” opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy techniczne rozwiązanie kratownicy parasolowej, systemu mocowania, układu podłogi oraz systemu jezdnego (wózek z wyciągarką) na potrzeby serii konkursów w centrach handlowych.

System aluminiowych drabin kablowych

W początku 2016 wprowadziliśmy do sprzedaży kompletny system aluminiowych drabin kablowych w kilku szerokościach oraz z kompletnym systemem łączników, zawiasów na dowolną wieżę lub maszt z oferty AluPro. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą katalogową.

Podest do skoków wysokościowych

Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy podest do skoków z najwyższych wieżowców świata! Ekscytujące wyzwanie konstrukcyjne i bardzo emocjonalne zadanie. System pomyślany tak by łatwo dostosować go do zmiennych warunków na różnych budynkach.

Krata dla kolumny anestezjologicznej LISSA

Zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy duży stand targowy kratownicowy dla firmy INMED. Konstrukcja służy prezentacji nowej kolumny anestezjologicznej obrotowej typu LISSA. Rozwiązanie przeznaczone do przewożenia samolotem – najdłuższa sekcja < 1,5 metra.

FIRMY KTÓRE NAM ZAUFAŁY

Oto Klienci którym mogliśmy
pomóc naszymi usługami i produktami

Rośnij z AluPro

Jeśli jesteś biurem projektowym lub projektantem branżowym – udzielimy ci wszelkiego wsparcia. Konsultujemy przewidywane rozwiązania, podpowiadamy alternatywne metody posadowienia konstrukcji, udostępniamy naszą bazę projektów w formatach DWG lub bryły 3d np. STEP. Możesz również podzlecić nam wykonanie masztowej części Twojego projektu w całości

Jeśli jesteś dostawcą usług internetowych (WISP) lub integratorem sieci GSM lub GSM-R skontaktuj się z nami by poznać nasze ceny przy długotrwałej współpracy. Podpisujemy kontrakty wolumenowe z gwarancją stawki przez ustalony czas. Dzięki nam możesz zwiększyć pewność serwisu i zoptymalizować cenę rozbudowy sieci.

Jeśli jesteś hurtownią branżową i zajmujesz się sprzedażą sprzętu telekomunikacyjnego oraz chciałbyś zapewnić sobie kolejną gałąź przychodu – pomyśl o współpracy z Alupro. Mamy ciekawy case study jak taka współpraca mogłaby wyglądać – od wielu lat dostarczamy sprzęt jednej z największych hurtowni branżowej w Wielkopolsce. Porozmawiaj z nami o tym.

STREFA WIEDZY

Nasze najnowsze teksty i Q&A

Otwórz rozmowę
Potrzebujesz wsparcia?
Scan the code
Zespół Wsparcia AluPro
Witaj 👋
W czym możemy Ci dzisiaj pomóc?!