Jak kupić lub zamówić – częste pytana


Czy produkujecie Państwo również w innych materiałach niż aluminium?

Produkujemy maszty i wieże również w stali, jesteśmy w stanie budować konstrukcje masztowe do 160 metrów i wieżowe do 60 metrów. Prosimy o kontakt na info@alupro.pl w sprawie niestandardowych rozmiarów i rozwiązań.

Jak złożyć zamówienie?

Jeśli składasz drobne zamówienie standardowego wyrobu po prostu wyślij majla na info@alupro.pl. W odpowiedzi otrzymasz informację i cenie i czasie dostawy. Jeśli zaakceptujesz warunki – wyślemy Ci FV proforma. Jej rozliczenie jest jednoznaczne z przyjęciem zlecenia do realizacji. Jeśli potrzebujesz zestawu pod konkretną lokalizację, projekt budowlany lub nietypowy osprzęt – skontaktuj się telefonicznie z działem sprzedaży w celu ustalenia dostępności, lub możliwości wykonania zmian w stosunku do wyrobu standardowego. Wszystkie zlecenia z płatnością odroczoną (dla stałych klientów) lub o wartości przekraczającej 10 000 Euro wymagają pisemnego zamówienia. Wystawiamy stosowny jednostronnicowy dokument – państwo akceptujecie jego treść i odsyłacie podpisany. To również jest jednoznaczne z przyjęciem zamówienia.

Jak odbiorę moje zamówienie?

Drobne rzeczy (korony, uchwyty, pojedyncze segmenty S2) wysyłamy kurierem – najczęściej DHL (palety), większe zlecenia obsługujemy z firmą Shenker, dysponujemy własnym transportem VW Crafter oraz Iveco Maxi + przyczepa 4 metry. Często w imieniu naszych klientów korzystamy z giełd transportowych. Umożliwiamy i preferujemy odbiór osobisty. Zapraszamy na kawę. Koszty transportu pokrywa kupujący. Ceny wymagają potwierdzenia.

Ceny katalogowe netto? Czy mogę liczyć na rabat?

Tak, wszystkie ceny podajemy w wersji netto (bez VAT). Ceny podane są cenami detalicznymi, przy  niewielkich zakupach. Rabaty wolumenowe są możliwe. Zakupy hurtowe pozwalają obniżyć marżę, ponieważ produkcja długiej serii identycznych wyrobów przynosi korzyści skali. Zapraszamy do współpracy dealerów i hurtowników. Uwaga od 2022 roku wszystkie ceny na stronie wymagają majlowego potwierdzenia w związku z dynamicznymi zmianami kosztów na rynku.

Nie znalazłem w katalogu  – co teraz?

Dostajemy wiele zapytań o rozwiązania nietypowe, większe/wyższe niż najpopularniejsze produkty katalogowe. W większości przypadków możemy dla Państwa wykonać, lub zaprojektować niestandardy. Być może podobny wyrób już leży w bazie naszych projektów (katalog produktów ukazuje tylko część dorobku – tą która jest kupowana najczęściej). Generalnie technologicznie jesteśmy w stanie wytworzyć maszty do 160 metrów wysokości (aluminium) i wieże do 40 metrów w aluminium i 60 metrów w stali. Na specjalne życzenie wykonujemy maszty stalowe kratownicowe oraz rurowe. Zapraszamy do kontaktu. 

Ile czasu będę czekał na realizację zamówienia?

To zależy od charakteru zamówienia i obłożenia produkcji. Wyroby standardowe wysyłamy w 3-5 dni roboczych od opłacenia FV pro-forma. Wyroby szyte na miarę wymagają potwierdzenia. Możliwości produkcyjne zakładu obecnie to 32 metry standardowej aluminiowej kratownicy masztowej dziennie (odpowiednik M500). Produkcja wież aluminiowych wysokich np. T1000-36 to około 5 tygodni od złożenia zamówienia

Czy mogę liczyć na pomoc w instalacji?

Tak, nasz zespół instalatorów jest do Państwa dyspozycji. Skorzystanie z serwisu montażowego AluPro pozwala połączyć transport zakupionego masztu z kosztami dojazdu ekipy roboczej. Wycena instalacji ma charakter jednostkowy i zależy od konstrukcji dachu, pokrycia dachu, łatwości dostępu do elementów konstrukcyjnych budynku (do których można bezpiecznie kotwić odciągi), typu fundamentowania w przypadku posadowienia na ziemi, dostępu do terenu budowy i ilości miejsca wokół (możliwość lub konieczność zastosowania dźwigu, alternatywnie metody obrotowej w pionizacji masztu)

Otwórz rozmowę
Potrzebujesz wsparcia?
Scan the code
Zespół Wsparcia AluPro
Witaj 👋
W czym możemy Ci dzisiaj pomóc?!