Co  wybrać – maszt czy wieża?
Maszty kratownicowe i praca z aluminium to nasza specjalność

Co  wybrać – maszt czy wieża?


Główną różnicą pomiędzy masztami i wieżami jest wygoda użytkowania oraz ilość miejsca potrzebna do ich instalacji. Jest również aspekt ekonomiczny. Generalnie wieże są droższe, lecz potrzebują znacznie miej miejsca,  zaś maszty tańsze lecz działka potrzebna by pomieścić system odciągów musi być znacznie większa.

Maszty wymagają okresowych przeglądów, kontroli napięcia lin, w sytuacji krytycznej mogą się przewrócić wskutek rażących błędów obsługowych. Wieże choć droższe, zapewniają bezobsługowość, szczególnie jeśli wykonamy je z aluminum i zastosujemy zestawy śrób nierdzewnych.  Nie istnieje też ryzyko zawalenia się wieży w związku z niepoprawnym serwisem lub sabotażem.

Wieże, szczególnie o szerokości szczytowej jednego metra, są znacząco bezpieczniejsze i wygodniejsze w eksploatacji. Wewnętrzna drabina ułatwia serwisantowi poruszanie się po kontrukcji. Jest on osłonięty we wnętrzu wieży naturalnym koszem. Wieże pozwalają na łatwą instalację systemu przeciwupadkowego Securo (opcja w wieżach AuPro T1000).

Ostatnim aspektem jest zagadnienie ochrony przyrody. Na niektórych rynkach zagranicznych, jak i wybranych obszarach Polski (np. Natura 2000) występują ograniczenia w możliwości stosowania odciągów ze względu na ochronę ptaków. W tym układzie wieże mogą być jedynym dostępnym wyborem.

 

Otwórz rozmowę
Potrzebujesz wsparcia?
Scan the code
Zespół Wsparcia AluPro
Witaj 👋
W czym możemy Ci dzisiaj pomóc?!